Accor Otelleri’nde CCO ataması

Raffles, Fairmont, Swissotel, Banyan Tree, Rixos, Sofitel, Movenpick, Orient Express, 25 Hours, Mama Shelter, SLS, Novotel, Pullman, Mercure, Ibis gibi grubun otuzun üzerindeki bütün otel markalarının gelişim ve entegrasyonu, Satış ve Pazarlama Organizasyonu, Dijital Dönüşüm, Halkla İlişkiler ve İletişim, Müşteri Sadakat Programları ile Stratejik İş Ortaklıkları, Veri Analiz Programları, Gelir Yönetimi ve buna bağlı tüm fonlar bulunuyor. Sezgin, bu sorumluluklarını şirketin Dubai merkezinden yürütecek.

Öncelikle, grubun markalarının Dijital ve Müşteri Sadakat Program transformasyonuna odaklanması beklenen Sezgin, bölgede marka vaatlerinin güvence altına alınmasında önemli bir rol üstlenecek. Sezgin otel markaları dışında grubun yatırım yaptığı Co Working Spaces, Concierge, .com ve Yiyecek İçecek Şirketlerinin de bölgedeki gelişimlerinden sorumlu olacak.

Yiğit Sezgin’in bu zorlu göreve getirilmesinden duyduğu memnuniyeti belirten Accor Otelleri CEO`su Mark Willis, “Yigit Sezgin’in ticari faaliyetlerimizin temelini sağlamlaştırma, maksimum düzeyde performans kaydetme, ortaklarımız ve paydaşlarımıza daha fazla kar sağlamakta çok önemli bir rol oynayacağına inanıyorum” dedi.

Uluslararası turizm sektöründe yeniden görev almanın heyecanı içinde olduğunu dile getiren Yiğit Sezgin ise; 20 yıldan fazla bir sürede edindiği küresel deneyimini Accor Otellerinin seçkin portföyüne aktarmak için sabırsızlandığını söyledi ve dünyadaki en simgesel markaların yönetildiği bu yenilikçi ve atılımcı şirkette görev almaktan gurur duyduğunu ifade etti.

Sezgin, AccorHotels grubuna Türkiye’nin önde gelen yatırım gruplarından biri olan ve Türkiye ve yurtdışında gayri menkul ile turizm alanında faaliyet gösteren Bilgili Holding’den geçti. Bilgili Holding’in CEO’su iken, Sezgin’in, aralarında W İstanbul, Soho House, Peninsula Hotel, Aman Resorts, Ritz Carlton & Mandarin Oriental Residences ve Radisson Blu Konferans & Havalimanı Oteli’nin de bulunduğu geniş bir portföyü vardı.

20 yıl boyunca sekiz farklı ülkede çalışan Sezgin; Ritz-Carlton, Wilton International ve Hilton Otelleri gibi çok uluslu gruplarda üst düzey yöneticilik görevleri de üstlendi. Radisson Otel Grubu’nda (eski Carlson Rezidor) on yıl çalışarak hem satış geliştirme hem de stratejik performansı artıran Sezgin, bu yılların büyük bölümünü Dubai’de geçirdi ve grubun Satış ve Pazarlama Global Başkanı olarak yüzü aşkın otel ve global satış ofisinin yönetiminden sorumlu oldu.

Boğaziçi Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Pazarlama Bölümü’nden mezun olan Sezgin, Harvard Business School’da Liderlik Gelişimi alanında Master derecesini tamamladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

RELATED POST

Bakan açıkladı ! Belediyeler sebze meyve satışına başlıyor

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Delegeler Çalıştayı'nda açıklamalarda bulundu. Bakan Albayrak'ın konuşmasından satır başları şöyle: İki ülkenin…

Açıklama az önce geldi: Tanzim satışları internetten de başlıyor !

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, "Sebze ve meyve fiyatlarının ciddi yükselişi ile birlikte enflasyonla topyekûn mücadele kapsamında vatandaşlarımıza ekonomik…

Çanakkale Belediyesi’ne ilk defa atanmak üzere memur alınacak

Adaylar istenen belgeler ile birlikte aşağıda belirtilmiş tarihler içerisinde belediyenin ilanına başvuruda bulunabileceklerdir. Adaylar zabıta memuru alımı ilanına 11 şubat…

Ekonomi basınının ilk 5’i

Medya Takip Merkezi (MTM), Ekonomi Gazetecileri Derneği için yaptığı araştırmada ocak ayının ekonomi başlıklarını belirledi. Araştırmaya göre, yılın ilk ayında…