Komşusunu öldürdüğünü itiraf eden zanlıdan şoke eden talep

Konya’da, kendisini takip ettiğini düşündüğü komşusu Mevlüt A.’yı (37) tornavidayla yaraladıktan sonra tabancayla vurarak öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan Muammer D.’nin (63), yargılanmasına başlandı. Komşusunu öldürdüğünü itiraf edip, tahliyesini isteyen Muammer D., Mevlüt A.’nın kendisini takip ettiğini ileri sürerek, “Eşim markete girdiği sırada maktulle tartışmaya başladık. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine tabancayla birkaç kez ateş ettim. Neresine ateş ettiğimi hatırlamıyorum. Maktul yere düştükten sonra da yumruk vurdum. Olayı bir anlık refleksle gerçekleştirdim” dedi.

Olay, 26 Ağustos 2018  tarihinde Selçuklu ilçesine bağlı Bosna Hersek Mahallesi Sahra Sokak’ta meydana geldi. Muammer D., alışveriş için gittiği pazarda, olay tarihinden 1 ay önce apartman bahçesine malzeme konulması nedeniyle tartıştığı alt kat komşusu Mevlüt A. ile karşılaştı. Muammer D., kendisini takip ettiğini düşündüğü komşusunu önce tornavidayla sırtından yaraladı ardından da kurusıkıdan dönüştürülen tabancayla vurdu.  Vücuduna isabet eden 3 kurşunla ağır yaralanan Mevlüt A., Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne kaldırılarak, tedavi altına alındı. Mevlüt A., 7 gün sonra yaşam mücadelesini kaybetti. Gözaltına alınan Muammer D., polisteki ifadesinde, “Yolumu kesti, beni takip ediyordu” dedi. Tabancanın ise babasından yadigar kaldığını ileri sürdü. Muammer D., tutuklandı. 

‘BENİ TAKİP ETTİ’
Hakkında ‘kasten öldürme’ suçundan dava açılan Muammer D.’un Konya 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanmasına başlandı. Ölen Mevlüt A.’ın eşi Çiğdem A. ile taraf avukatlarının katıldığı duruşmada Muammer D., A. ile daha önceden aralarında husumet bulunduğunu ve kavga ettiklerini ileri sürdü. D., “Eşimle pazarda alışveriş yaparken Mevlüt A. bizi takip ediyordu. Eşim markete girdiği sırada maktulle tartışmaya başladık. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine tabancayla birkaç kez ateş ettim. Neresine ateş ettiğimi hatırlamıyorum. Maktul yere düştükten sonra da yumruk vurdum. Olayı bir anlık refleksle gerçekleştirdim. Tahliyemi talep ediyorum”  dedi. 

DAHA ÖNCE DE KOMŞUSUNUN BACANAĞINI BIÇAKLAMIŞ
Duruşmada tanık olarak dinlenen Mevlüt A.’nın bacanağı Samet A., kendisinin de daha önce sanık tarafından bıçakla yaralandığını anlatarak, “Olaydan yaklaşık bir ay önce sanıkla kavga ettim. Vücudumun çeşitli yerlerinden bıçakla yaralandım. Bu konuya ilişkin ayrıca bir dava açıldı. Halen devam ediyor ”diye konuştu. Olay günü silah sesini duyup evden çıktığını ve bacanağını sokak ortasında kanlar içinde bulunduğunu belirten Samet A., ”Muammer D.’nin, öldürülen ile herhangi bir husumeti yoktu. Birlikte iş yaptılar” dedi.

‘EŞİMLE ARASINDA HUSUMET YOKTU’
Duruşmada söz alan Çiğdem A. ise, Muammer D. ile eşinin arasında bir husumet olmadığını iddia etti. A., “Sanık komşumuz olur. Eşim ile arasında bir husumet yoktu. Sanık, eşime kendi kendine mi düşman oldu bilmiyorum? Şikayetçiyim” diye konuştu.

İfadelerin ardından öldürülen Mevlüt A.’nın eşinin avukatı, Mevlüt A.’nın vücudunda çok sayıda kesici ve delici alet yaralarının bulunduğunu, kaldırıldığı hastanenin epikriz raporunu hazırlayan doktorun da duruşmada dinlenmesini istedi. Mahkeme duruşmayı erteledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

RELATED POST

Kayıp kadının cesedi bulundu

Kent merkezindeki Karaisalı Mahallesi Müftü Deresi kenarında ineklerini otlatan Yılmaz Zurlu (21), taşların üzerinde ceset görünce durumu polise bildirdi. Olay…

İstanbul Fatih’te korkutan yangın

Olay, saat 06:30 sularında Fatih Emin Sinan Mahallesi Evkaf sokaktaki 4 katlı binanın en üst katındaki iş yerinde meydana geldi.…

Hasta bebeğe dayak rezaleti kamerada !

Diyarbakır'da Emine T. adlı kadın, bağırsak enfeksiyonu nedeniyle hastaneye yatırılan 7 aylık bebeğini ağladığı için dövdü. Hastane odasındaki şiddeti, bir…

O ilimizde veba salgını iddiası: ‘Devletin dağıttığı hayvanlar öldü!’

Sarıbal, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'nin gıda güvenliğinin tehdit altında olduğunu savundu. Hayvanlarda görülen vebanın ölümcül bir hastalık…